Inpilates
"I must be right. Never an aspirin. Never injured a day in my life. The whole country, the whole world, should be doing my exercises. They'd be happier." Joseph Hubertus Pilates, in 1965, age 86.

Tundide kirjeldus

 

Algajad
Algajate rühmatund on neile, kes on läbinud sissejuhatava tunni, omandanud Pilatese sõnavara, baasharjutused, asendid ning mõistnud ja oma keha peal tunda saanud Pilatese meetodi tõhusust, läbimõeldust ja vajalikkust. See on samm edasi. Õpime selgeks esimesed põhiharjutused erinevates asendites ja lihvime nende sooritust täiuseni. Kasutame abistavaid vahendeid - pallid, võimlemiskepid, hantlid, pilatese jõurõngad, jalaraskused - et muuta harjutused huvitavamaks ja tõhusamaks.
 
Tase 1
Rühmatund, kus sooritame Pilatese põhiharjutusi kindlas järjekorras. Teeme vähem baasharjutusi, kulutame vähem aega algasendite võtmisele ja keskendume rohkem originaalharjutuste sooritusele ja sujuvusele. Kavas on 30 põhiharjutust, mille juures on abiks erinevad vahendid.

Tase 2
Rühmatund neile,  kellel Tase 1 harjutuste sooritus vastab kõigile Pilatese printsiipidele. Harjutusvara täieneb, harjutused lähevad raskemaks ja tunni intensiivsus suureneb. Kokkupuutepind matiga väheneb - harjutame vastutöötamist maakülgetõmbejõule. Töötame oma keharaskusega. Kasutame erinevaid vahendeid vastavalt tunni eesmärgile.
 
  
Reformer, Tower, Chair - pilatese seadmete tunnid

InPilates stuudios on võimalik treenida ka Pilatese süsteemi väga populaarsetel seadmetel. Kombineeritud Reformer-Tower- Chair täiendab matitreeningut, lisab uusi võimalusi traditsiooniliste Pilatese matiharjutuste sooritamisel. Matitreeningul töötab Sinu keha oma raskuse ja maakülgetõmbejõu vastu. Reformer laiendab võimalusi tunduvalt, pakkudes täiendavat vastupanu ja tuge tänu erineva raskusega vedrudele, liikuvale alusele,  õla- ja peatugedele. Harjutused võivad olla kergemad või vastupidi - esitavad suurema väljakutse. Pilatese Reformeri kasulikkus on mitmekülgne - jõu ja tugevuse suurendamiseks, keha vastupidavuse ja liikuvuse parandamiseks, keha ja jalgade õigeks joondumiseks, mis on hea rühi aluseks. On nauditav ja elavdab sooritust. Tunnid nii algajatele kui edasi jõudnutele. 

Inpilates