Inpilates
"I must be right. Never an aspirin. Never injured a day in my life. The whole country, the whole world, should be doing my exercises. They'd be happier." Joseph Hubertus Pilates, in 1965, age 86.

Joseph H. Pilatese elulugu

Joseph Hubertus Pilates sündis Saksamaal 1880. aastal. Lapsena põetud rahhiit ja astma ajendasid teda huvi tundma oma keha tugevdamise ja arendamise vastu. Ta õppis põhjalikult anatoomiat ja bioloogiat ning sai aja jooksul üle oma nõrkusest. Temast sai meisterlik suusataja, sukelduja, võimleja, joogi ning poksija. Joseph Pilatese füüsiline tippvorm säilis tema elu 70.-ndate aastateni.

Esimese maailmasõja ajal sõjavangi sattudes töötas Pilates Inglismaal laatsaretis põetajana. Sellel perioodil tekkis J. Pilatesel huvi vigastatud ja liikumisvõime kaotanud patsientide füüsilise tervise taastamise vastu. Voodite külge kinnitatud vedrud ja kummilintid aitasid taastada lihaste toonust ja liigeste liikuvust. Tema katsetustest kasvaski välja Pilatese tehnika üks põhilisi harjutusmasinaid: Cadillac.
1923 emigreerus Pilates Ameerika Ühendriikidesse ning asus elama New Yorki, kus ta avas 1926 aastal esimese stuudio. Ta hakkas treenima ja pakkuma taasturavi professionaalsetele tantsijatele, kellest nimekamad on balleti suur õpetaja George Balanchine ning moderntanstu diiva Martha Graham.
Algselt arendas Pilates välja matiseeria harjutused, mis olid mõeldud kõhulihaste jõu ning keha kontrolli üles ehitamiseks. Pilates täiustas oma harjutustikku kuni oma elu lõpuni. Ta arendas välja spetsiaalsed treeningmasinad: Reformer, Barrel, Wunda pink, millest mõned neist meenutasid keskaegseid piinapinke. Tema filosoofia juhtis teda arendama treeningmeetodit, mis arendaks keha ühtlaselt, korrigeeriks rühti, taastaks füüsilist vitaalsust, karastaks mõistuks ning ülendaks vaimu. Läbi oma tegevuse nägi Pilates kõike kehaga seonduvat holistlikult, toonitades keha kui ühe terviku töötamist.
Aastakümnete jooksul arendas Pilates välja üle 500 harjutuse, mida ta algselt hakkas kutsuma kontroloogiaks, aga mis on tänaseks päevaks saanud tuntuks kui Pilatese treeningmeetodmeetod.

Oluline pole see, mida Te teete, vaid see, kuidas Te seda teete!   

Inpilates