Inpilates
"I must be right. Never an aspirin. Never injured a day in my life. The whole country, the whole world, should be doing my exercises. They'd be happier." Joseph Hubertus Pilates, in 1965, age 86.

Pilates

Pilates on kaasaegne keha vormi säilitamise süsteem, mis on oma nime saanud Joseph H. Pilatese järgi. Joseph Pilatese enda sõnade kohaselt tähendab see keha, vaimu ja meele täielikku kooskõla.

Viimasel ajal on Pilatese süsteem saavutanud suure populaarsuse. Seda mitte tänu moe kapriisidele, vaid pigem tänu sellest süsteemist abi saanud inimeste positiivsetele kogemustele. Kadusid selja- ja kaelavalud ning leevendust said pinges lihased – Pilates oli õpetanud nende kehasid toimima kooskõlas anatoomiaga.

Pilatese süsteemi harjutused õpetavad igapäevaselt kontrollima oma kehahoiakut ning seega on võimalik valest asendist tingitud pingeid ise parandada. See on nagu uus tutvus oma kehaga, kui leitakse üles sisemine jõud, mis annab liikumiseks uue suuna. Pilates on keha, vaimu ja mõistuse treening, mis parandab kõikide teiste treeningute kvaliteeti.

Hea rüht kindlustab meie luude ja liigeste õige asendi, võimaldades lihastel säilitada normaalne pikkus ja elastsus. Lihaste õige tasakaal ennetab lülisamba vajumist ebanormaalsesse asendisse.

Väheneb liigesepindade kulumine ning liigeseid ja lülisammast toetavate lihaste ülekoormus. Hea rüht aitab vältida sundasendist tekkivat selja- ja turjavalu ning peavalusid. Ja loomulikult aitab kaasa heale väljanägemisele ja meeleolule.

Kui siia lisada õige hingamine, mis  muudab keha rahulikumaks, meele kindlamaks ja toimib kui sisemine dush – jõuame ainulaadse ja tervikliku süvalihaste treeningsüsteemini.

Inpilates